Zanim byli sławni

Wojciech Cejrowski | Zanim byli sławni

Wiedzieliście że Wojtek był torturowany przez służby bezpieczeństwa?
👉Wbijaj na Fejsa: https://www.facebook.com/IgnaczakMaciek/
👉Obserwuj na Insta: https://www.instagram.com/maciekignaczak/

Jeżeli interesuje was biografia Wojtka to polecam wam książkę Grzegorza Brzozowicza pod tytułem „Cejrowski Biografia”

🇵🇱Polacy: https://goo.gl/F3eycm
⚽️: https://goo.gl/Xeb1Xn
🎸Muzycy: https://goo.gl/YoMAbA
🚴Sportowcy: https://goo.gl/Lm98Re
🤵Politycy: https://goo.gl/TMByM4
😎: https://goo.gl/7SG3zQ
🏢Firmy: https://goo.gl/jWQfJp
👻Postacie Fikcyjne: https://goo.gl/H7GQx6
🏆7 Znanych Osób: https://goo.gl/UpJ5H9

Współpraca: ignaczakmaciek@gmail.com

Wojciech Daniel Cejrowski urodził się 27 czerwca 1964 roku tydzień przed planowanym terminem porodu. Jego matka pojechała wtedy na pole koło Elbląga żeby nazbierać porzeczek. W trakcie zbierania odeszły jej wody, a kiedy przyjechała karetka Wojtek miał już główkę na wierzchu. Tak więc urodził się 300 metrów od tabliczki z napisem Elbląg.

Wczesne dzieciństwo Wojtek spędził na Kociewiu z rodziną.

Jego pierwszym biznesem kiedy miał około 4 lat lat było zbieranie butelek w lesie po imprezach i oddawanie ich do skupu.

W wieku 5 lat ciężko zachorował na marskość płuca i kiedy przyjechał do szpitala odrazu wzięli go na stół operacyjny i wycieli chore płuco.

Po zabiegu Wojtek dochodził do siebie kolejne 2 lata które spędził w różnych szpitalach.

Po ukończeniu 3 klasy podstawówki Wojtek przeprowadził się do warszawy i tam kontynuował naukę. W szkole dzieci mówiły na niego „wsioch” a Wojtek nie lubił stolicy i jej mieszkańców.

Cejrowski w szkole radził sobie dobrze w przedmiotach ścisłych i pisaniu wypracowań, jednak dostawał dwójki za ortografię, ponieważ jest dyslektykiem. W podstawówce Wojtek nie był zbyt lubiany i nie miał wielu przyjaciół, jednak nikt nie ośmielił się go pobić, ponieważ kumplował się z młodym kryminalistą ze szkoły który już w 3 albo 4 klasie podstawówki zabił człowieka klamrą od paska podczas bijatyki na meczu piłkarskim.

W młodości Wojtek próbował zarabiać na różne sposoby i już od najmłodszych lat miał pełno pomysłów na różne interesy: sprzedawał lody na odpustach, wraz z kolegami wiązali ludziom choinki przed bożym narodzeniem, sprzedawał nocniki do skupu plastiku, zajmował się wymianą walut, robił za tajnego kuriera cinkciarzy, sprzedawał pączki w szkole oraz zajmował się produkcją i sprzedażą znaczków z napisem solidarność.

Angielskiego w dużej mierze nauczył się ze słuchu chodząc na pokazy filmów dla pracowników ambasady amerykańskiej.

Wojtek wraz z 2 kolegami założyli Związek Walki i Sabotażu. Ręcznie przepisywali ulotki o Katyniu oraz niszczyli megafony rozstawione przy ulicach przed pochodem pierwszomajowym.

Po skończeniu podstawówki z najwyższą średnią w szkole poszedł do Liceum do klasy matematyczno fizycznej z językiem angielskim. Cejrowski marzył wtedy o karierze reżysera.

W 1982 podczas manifestacji przeciwko komunie Wojtek został zatrzymany przez policję, a na komendzie został spałowany i ogolony na łyso.

W 1983 roku Cejrowski zdał maturę. Podczas przerwy między maturami ustnymi i pisemnymi został porwany przez służby bezpieczeństwa z pod domu. Po około 3 godzinach rozmowy podczas której między innymi wyłamali mu wszystkie palce u obu rąk odwieźli go pod przychodnię lekarską i wyrzucili na ulicę.

►Snapchat: @maciekignaczak
►Twitter: https://twitter.com/maciekignaczak
Muzyka: Alan Walker – Spectre
Music was provided by NCS (https://www.youtube.com/watch?v=AOeY-nDp7hI&spfreload=5)
Alan Walker: https://www.facebook.com/alanwalkermusic/

Comments
To Top