ViralHunt MUSIC

Paluch i Szpaku dosadnie pocisnęli rapujących youtuberów (Przebieg historii)

Jak zaczynałem zajawkę rapem i hiphopem kilka dobrych lat temu to już wtedy było przekonanie – że jest więcej raperów niż słuchaczy… a był to rok 2011. Teraz czarę goryczy przelali Youtuberzy, którzy w szybki sposób chcą się stać gwiazdami muzyki . Do bycia raperami jest im bardzo daleko, aczkolwiek z kilkoma wyjątkami, które mają szansę zdobycia zainteresowania ze strony słuchaczy rapu. Cały wyścig rapowania w youtubowym świecie zaczął Gimper, publikując swój rapowy klip pod ksywą Gimpson, który w szybki sposób stał się hitem. Tomek zrobił również cały pełnoprawny album muzyczny, który również w szybkim tempie pokrył złotem co było kluczowe dla przyszłości rapowej przygody Youtuberów. Już wtedy sukces Gimpera, był mocno krytykowany przez środowisko hiphopowe, jednak wtedy skończyło się na gadkach, bo sukces Gimpera był bardziej traktowany jako abstrakcja niż zagrożenie dla pozycji „polskiego rapu” w opinii publicznej.

Było tak do roku obecnego, aż Youtuberzy w sposób lawinowy zaczęli wypuszczać swoje quasi rapowe produkcje – Reaktywował się wtedy Young Multi ( Znany vloger i dawny Gamer), Bracia Malczyńscy i YOUNGCZUUX ( który prywatnie jest dla mnie taką abstrakcją, że aż nie wiem co mógłbym powiedzieć by potraktować go w jakkolwiek sposób poważnie ), Merghani czy Rafonix. Ta sytuacja i ten wylew produkcji muzycznych youtuberów nie mogły być już tym zignorowane przez środowisko raperskie, bo po pierwsze za dużo się o tym mówiło, a dwa wielu ludzi przez pryzmat „youtubowych raperów” zaczęło oceniać tak polski rap w całości, co strasznie szykanowało i umniejszało dorobek hiphopowy w Polsce raperom. Na pierwszy i na odważniejszy krok zdecydowali się Paluch i Szpaku publikując wczoraj klip „Kontrola Jakości”. W Kontroli Jakości w dosadny i bezpośredni sposób obaj Panowie podsumowali co sądzą o takich „Youtubowych raperach”.

 W kawałku Palucha i Szpaku możemy usłyszeć następujące punche:

Sztywna selekcja, klub elitarny
Nie strzelali z fejsa czy party

Wasze rapy mam na kompie spakowane w folder „kosz”
Wasze rapy – marne kopie, już to wcześniej robił ktoś
Hyper hype – modna papka tylko dla mas
Hyper hype – kontrola jakości niezdana

Mam więcej jointów w kielni, niż Young Multi dredów na łbie
Auto samo zmienia biegi, jak w gaciach wiozę paczkę

Sprawdzam nowe kawałki czy gejplay’e z GTA
Zrobili se z rapu hobby, w lobby z LoL’a robią rap

Twój wirtualny świat, *****, drukowane kwity

 

Tego samego dnia na zaczepkę Palucha i Szpaka, postanowił odpowiedzieć sam Young Multi w swoim oficjalnym oświadczeniu:

Słucham tego 5 raz i dalej nie wiem czy to diss czy followup, jak diss to nie widzę obelgi bo dla mnie te wersy brzmią w takim samym stylu jak wers Borka z Diamentów – „ciągle zielone na głowie jak quebonafide”. Ale ja się nie znam na rapie wiec nie wiem pozdro. I w sumie spoko, że moja ksywa już lata w trackach artystów takiego kalibru (mówię o Paluchu) – to oznacza, ze zaszło to już tak daleko, że nie można przestawać.

Tak jak nie rozumiem tego zjawiska, tak samemu Young Multiemu kibicuje bo widzę w nim potencjał. Potencjał przeobrażenia się z gamera do pełno prawnego artyst. W jako jedynym z youtuberów widzę chęć pracy nad tym co tworzy w muzyce i traktowania tego jak najbardziej poważnie. Warto dodać, że Multi dla muzyki porzucił swoje wszystkie aktywności na kanale, a do jego utworu Diamenty dograł się Bedoes, który swoją osobą potwierdził autentyczność Multiego w środowisku Hiphopowym.

Poniżej prezentuje inne rapowe produkcje – Youtuberów

 

 

Comments
To Top